Selahattin Duman “Düne kadar televizyonlardan seyrettiğimiz yıldız futbolcuların 'bize benzemesi' olarak, bizim gibi olmalarında bir sakınca yok. ”

Selahattin Duman “Lakin sahadaki performansları açısından bizimkilere benzemeye başladı mı, o zaman korkacaksın.”

Celal Demirbilek Yolsuzluğu Yazdı

 

Hürriyet Gazetesi Spor Servisi’nden Celal Demirbilek imzalı habere göre, Dikilitaş’tan Hadımköy’e transfer olan futbolcu Hakkı İsmet Şimşek, Süper Amatör Lig’de Hürriyet Gücü’ne karşı forma giydi. Ancak lisansı maçtan 5 gün sonra çıktı.

 

İşte detaylar…

 

İstanbul Süper Amatör Ligi benzeri görülmemiş bir lisans skandalı ile çalkalanıyor. Bir ay içersinde iki kez lisans verilen ve ilk lisansı evrak eksikliğinden geçersiz sayılan Hadımköysporlu Hakkı İsmet Şimşek’in, Hürriyet Gücü’ne karşı lisanssız oynadığı ortaya çıktı. Bu futbolcunun ikinci lisansı, maçı oynadıktan 5 gün sonra geldi.

 

İlk Lisans Geçersiz

 

İlginç olay şöyle gelişti. Dikilitaş’tan, Hadımköyspor’a transfer olan Hakkı İsmet’in yetiştirme parasının makbuzu dosyasında olmayınca 17 Eylül 2009’da çıkan lisans evrak eksikliğinden geçersiz sayıldı. Bu futbolcu 11 Ekim tarihinde Hürriyet Gücü maçına lisanssız çıkarıldı. Daha sonra futbolcuya, bu kez 16 Ekim 2009 tarihli ikinci bir lisans verildi.

 

Şampiyonluğun son haftasına rakipleri ile eşit puanda giren Hürriyet Gücü olayı öğrenir öğrenmez itiraz etti. Hürriyet Gücü Kulübü Başkanı Selçuk Özbey, “İtirazımızı değerlendiren Futbol Federasyonu’nun amatörlerle ilgilenen yönetim kurulu üyesi Mehmet Baykan, ‘Evrak üzerinden gerekli işlem yapılacaktır. Hiçbir şekilde hakkınızın yenmesi söz konusu olamaz. Kurallar mutlaka işletilecektir’ dedi.

 

İşlemler Yasalmış

 

Ancak İl Temsilciliğinden gelen yazıda itirazımızın reddine karar verildiği ve bu sporcunun işlemlerinin yasal olarak yapıldığı tarafımıza bildirildi. Biz de tekrar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Başkanlığı’na müracaat ettik. Şimdi soruyoruz. Bir sporcuya, bir ay içerisinde ve iki ayrı tarihte, iki ayrı lisans nasıl verilir” diye konuştu.

 

Mahmut Özgener’in Skandaldan Haberi Yok

 

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile de konuştuğunu belirten Hürriyet Gücü Başkanı Selçuk Özbey, “Sayın başkana bariz şekilde hakkımızın yendiğini anlatıp, adaleti sağlamasını istedim. O da olaydan haberi olmadığını ve amatörlerle yönetim kurulu üyesi Mehmet Baykan’ın ilgilendiğini söyledi. Bize ayrıca, gerekenin yapılacağını belirtti” diye konuştu.

 

Sicil Hatası Var

 

Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Yemen Ekşioğlu ise konuyla ilgili, “Dikilitaş yetiştirme parası ödenmediği gerekçesi ile transfere itiraz ediyor. Hadımköy kulübü de elden Dikilitaş’a parayı verip muvakkatnameyi alıyor. Sicil Lisans bölümü verilen ilk lisansı iptal ediyor ve futbolcuya yeni lisans veriyor. Burada hatayı İstanbul Bölge Müdürlüğü Sicil Lisans Bölümü’nün yaptığı ortaya çıkıyor” açıklamasında bulundu.

 

Hürriyet Gazetesi

31.3.2010 12:03

 

 

 

Yorum yazın


  © 2007 - 2016 AtarYemez