Selahattin Duman “Düne kadar televizyonlardan seyrettiğimiz yıldız futbolcuların 'bize benzemesi' olarak, bizim gibi olmalarında bir sakınca yok. ”

Selahattin Duman “Lakin sahadaki performansları açısından bizimkilere benzemeye başladı mı, o zaman korkacaksın.”

Hangi Spiker Lig TV’de Kaç Maç Anlattı?

Lig TV, Lig TV logo,

 

Tercüman Gazetesi spor yazarı Aybars Hünalp, Turkcell Süper Lig maçlarının yayıncı kuruluşu Lig TV spikerlerinin istatistiklerini paylaştı.

 

Bazen istatistikler yanlış okununca ortaya farklı yorumlar çıkabilir. Örnek; 2 sezondur hiç maç kaybetmeyen bir takıma o hafta verilen hakem için “Bu takım bu hakemle 2 yıldır 5 maçı da kaybetmedi” diye yazmak saçma bir istatistiktir. Bunun gibi Lig TV’de görev yapan spikerler için de “Şu spiker bu takıma uğurlu geliyor, bu uğursuz geliyor” gibi ifadeler gerçekle örtüşmemektedir.

 

Çünkü fiziksel olarak maçı anlatan spiker ile o an maç yapan takımın hiçbir ilgisi yoktur. Digitürk’ün kontrolündeki LİG TV’den Özkan Aksu da üşenmemiş kapalı devre bir araştırma yapmış. Buna göre LİG TV’de bu sezon en çok maç anlatan spiker 35 maç ile Onur Şahin’miş. Kendisini 33 maç ile Melih Gümüşbıçak, 29 maç ile Melih Şendil, 31 maç ile Ertunç Öner, 23 maç ile Mustafa İyi ve 20 maç ile Gökhan Abdik izlemiş.

 

Mustafa Muratoğlu 7 maçı bizlere duyururken Murat Yenersoy 7 maçta görev almış. Burada hangisinin anlattığı maçta hangi takım galip gelmiş ayrıntısını yazarak kafa karıştırmak istemiyorum. Ancak yaptıkları iş hiç de kolay değil. Hepsine dinlerken hepimizin öfkelendiği anlar olabilir ama her şeyden önce hepsinin ağzına yüreğine sağlık…

 

Kaynak : Tercüman Gazetesi

20.5.2010 11:05 / 2 Yorum

 

2 yorum yapılmış »

  1. radyolarıda araştırın esas maçı onlar anlatıyo!!

  2. ligtv su basket ve futbol spikerlerini ayirmali, ayrica bagirayim derken sesi kisilan, bagiramayan spikerleride emekli etsin artik,

 

 

Yorum yazın


  © 2007 - 2016 AtarYemez