Selahattin Duman “Düne kadar televizyonlardan seyrettiğimiz yıldız futbolcuların 'bize benzemesi' olarak, bizim gibi olmalarında bir sakınca yok. ”

Selahattin Duman “Lakin sahadaki performansları açısından bizimkilere benzemeye başladı mı, o zaman korkacaksın.”

“Makyaj da Yaparım Yorum da”

 

Bu sezon Lig TV’de program sunan dört kadın, Ayşin Zeren, Birsu Eren, Merve Toy ve Selen Sevigen Özen, Hürriyet Gazetesi Pazar ekinden Hakan Gence’ye konuştu.

 

Kadınlar ofsayt bilmez, taktik vermekten ne anlar, gibi önyargılar sizi sinirlendiriyor mu?

 

Ayşin Zeren: Ben bir-iki tanesini bu yüzden dövüyordum! Şaka bir yana futbol bir oyun ve kuralları var. Bu terimleri bilmek de çok zor değil. Hatta basit bence.

 

Siz de maç izlerken erkekler gibi heyecanlanıp argo konuşuyor musunuz?

 

Ayşin Zeren: “Hay aksi şeytan!”, “Lanet olsun” gibi şeyler çıkıyor ağzımdan.

 

Birsu Eren: Ben o anki heyecanımla garip sesler ve nidalar çıkarıyorum.

 

Kadınların sunucu veya yazar olarak futboldaki yeri artıyor. Sizce neden?

 

Selen Özen: Eskiden futbol erkek işi, kadının yeri evidir mantığı vardı. Artık kadınlar toplum içinde farklı pozisyonlarda yer alıyor. Durum böyle olunca kadınların futbola girişi de engelenemezdi. Kadınlar hem futbol oynuyor hem de futbolla oynuyor. Tribünlerde artık güzel kadınlar görülüyor. Bu da futbola estetik katıyor. İşin içine girmemizde kadın zekası, duygusallığı ve bakış açısının önemi de etkili. Kadın eli değen her şey daha güzel olur derler. Belki futbol da böylece daha keyifli hale geldi.

 

Kadın spor spikerleri mutlaka güzel oluyor. Oysa kel ve göbekli bir adam da spor anlatabiliyor…

 

Birsu Eren: Hem güzel kadın görmek istiyorlar, güzel olunca da suçmuş gibi “Bu güzel, ne bilir?” diyorlar. Aslında bu dediğiniz hayatın her alanında böyle. Örneğin evlenince erkek kendini bırakıp göbekleniyor. Kadın spor yapıp kendine bakıyor.

 

Selen Özen: Benim kocam çok yakışıklı ama… (Gülüyor)

 

Merve Toy: Biz sunucu olarak ekranda bulunuyoruz. Erkekler genelde yorumcu pozisyonundalar. Yıllarca bu işe kafa patlatmış kişilerin giydiklerine değil de ağızlarından çıkan laflara daha çok dikkat ediliyor.

 

“Güzel oldukları için ekrandalar” denmesine kızıyor musunuz?

 

Birsu Eren: Bu söylenen biraz da gerçek. Dizilerde ve şov programlarındaki kızların kaçı oyuncu? Ama hepsi güzel kızlar. Dünyada da böyle… İnsanlar güzel görmek istiyor. Ama güzellik bir yere kadar, önemli işinizde iyi olmak. Çünkü her zaman güzelin güzeli var.

 

Quaresma’nın Karın Kasları İbrahim Toraman’ın Yüzü Güzel

 

Sizin için spor; moda ve makyajdan daha mı öncelikli?

 

Selen Özen: Makyaj da spor da yapıyorum. Spor yapınca giydikleriniz yakışıyor. Bu yüzden spordan sonra alışverişe gidip onları giymek çok zevkli.

 

Kadın gözüyle Türk futbolcuları seksi buluyor musunuz?

 

Birsu Eren: Bazılarını. Vücuduna bakanlar güzel. Ama bizde göbekli olup koşanlar da var. Örneğin bugün Quaresma’nın minik şortlu bir resmini gördüm, karın kasları gayet hoştu.

 

En seksi futbolcular kim peki?

 

Merve Toy: Fernando Torres’i beğeniyordum ama saçlarını kestirince olmadı. Sergio Ramos da favorimlerinden.

 

Birsu Eren: Lugano’nun takım elbiseli hali güzel. Quaresma’yı son dönemde beğeniyorum. Galatasaray’dan Lucas Neill’i yakışıklı buluyorum.

 

Ayşin Zeren: İbrahim Toraman’ın suratı güzel. Guti de seksi.

 

Futbolcular kıyafetleriyle konuşuluyor. Siz nasıl buluyorsunuz?

 

Birsu Eren: Sürekli İstinye Park’talar zaten. Orada yatıp orada kalkıyorlar. Kadınlarda olmayan aksesuvarları var. Takıları biraz feminen ama beğeniyorum.

 

Futbolcuların pembe krampon giyip pembe jeep kullanması hoşunuza gidiyor mu?

 

Birsu Eren: Bizde oynayan bir futbolcunun arabadan inerken pembe boxer’ı gözüktü. Bu biraz sıkıntı oldu ama çok beğeniyorum. Özellikle esmer ve renkli gözlü erkeklere pembe gömlek ve kravatı yakıştırıyorum.

 

Bu sene şampiyon kim olur?

 

Ayşin Zeren: Üç takım arasında geçer. Bursaspor, Trabzonspor ve Beşiktaş.

 

Selen Özen: Fenerbahçe ve Beşiktaş bana daha konsantre geliyor.

 

Birsu Eren: Beşiktaş, Trabzon ve Bursaspor.

 

Merve Toy: Beşiktaş iyi görünüyor. Ama şampiyonluğa en hazır takım Trabzonspor.

 

En Büyük Kavgamız Çocuğumuzun Tutacağı Takım

 

Selen Sevigen Özen (30)

 

Babam beni sırtında çok küçük yaşlarda maçlara götürmeye başladı. Kombine biletimin olmadığı sene çok azdı. Ailem koyu Fenerbahçeli. Şimdi babam benim sporla ilgili işler yapıyor olmamdan çok heyecan duyuyor. Maç izlemek için yurtdışına çıkıyorum. Bazen maçı bahane edip Milano’ya alışverişe gidiyorum (Gülüyor). Ya da Hollanda’ya gidip aslında eğleniyorum! Spor yazarlığına Antu.com da başladım. Yemek programı yapmaktansa futbol programı yapmayı daha zevkli bulduğum için Lig TV’de işe girdim. Programımın ismi İstop. Perşembe akşamları pozisyon tartışmayıp biraz daha işin çizgisinin dışına çıkıyoruz. En az erkekler kadar futboldan anlıyorum. Bu yüzden eşim (Gökhan Özen) benimle çok eğleniyor. Yorumlarım hoşuma gidiyor. Gökhan Galatasaraylı. Ben koyu Fenerliyim. Birlikte derbi izledik ama çok kanlı geçiyor. Evde katliam oluyor (Gülüyor). Bizi derbi izlerken evde izlemen lazım. En büyük kavgamız, ‘Çocuğumuz hangi takımı tutacak’ diye yaşanıyor. Beşiktaşlı olması imkansız, bakalım ne olacak?

 

Erkekler “Biraz Dur Onu Da Bilme” Diyor

 

Birsu Eren (30)

 

Ankaralıyım. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nü bitirdim. Bir süre Devlet Tiyatroları’nda çalıştım. Ama sonra zorunlu bölge hizmetinden dolayı ayrıldım. TRT’de hafta içi beş gün kültür sanat programı hazırladım. TRT’nin spor kanalı açılınca teklif aldım. Ekranda sadece hoş gözükmemek için her konuyu da en ince detayına kadar öğrenmeye çalıştım. Ezberlemem gereken yüzlerce sporcu ismi vardı. Bütün sporcuların isimlerinin okunuşu farklıydı. Bir süre o handikapı yaşadım ama aştım. Urfa’dan bir maç sunarken Şansal Büyüka’dan teklif aldım ve Lig TV’de çalışm

12.9.2010 14:09

 

Yoruma kapalıdır.


  © 2007 - 2016 AtarYemez